F464BY223J2K5L
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
F464BY223J2K5L
F464BY223J2K5L
型号
F464BY223J2K5L
品牌
KEMET
描述
CAP FILM 0.022UF 5% 2.5KVDC RAD
数据表
F464BY223J2K5L.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
F464BY223J2K5L
内容 *
    F464BY223J2K5L 规格
    SeriesF464
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±5%
    Capacitance0.022 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsHigh Pulse, DV/DT
    Lead Spacing0.591" (15.00mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.709" L x 0.433" W (18.00mm x 11.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC900V
    Voltage Rating - DC2500V (2.5kV)
    Height - Seated (Max)0.748" (19.00mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 105°C