F461BE683J630C
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
F461BE683J630C
F461BE683J630C
型号
F461BE683J630C
品牌
KEMET
描述
CAP FILM 0.068UF 5% 630VDC RAD
数据表
F461BE683J630C.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
F461BE683J630C
内容 *
    F461BE683J630C 规格
    SeriesF461
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±5%
    Capacitance0.068 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsHigh Pulse, DV/DT
    Lead Spacing0.591" (15.00mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.709" L x 0.217" W (18.00mm x 5.50mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC250V
    Voltage Rating - DC630V
    Height - Seated (Max)0.492" (12.50mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 105°C