F339X143348MIP2T0
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
F339X143348MIP2T0
F339X143348MIP2T0
型号
F339X143348MIP2T0
品牌
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
描述
CAP FILM 0.33UF 20% 1KVDC RADIAL
数据表
F339X143348MIP2T0.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
F339X143348MIP2T0
内容 *
    F339X143348MIP2T0 规格
    SeriesF339X1
    RoHSRoHS
    RatingsX1
    Features-
    Tolerance±20%
    Capacitance0.33 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsEMI, RFI Suppression
    Lead Spacing0.886" (22.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension1.024" L x 0.472" W (26.00mm x 12.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC480V
    Voltage Rating - DC1000V (1kV)
    Height - Seated (Max)0.866" (22.00mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 110°C