EZP-V80106LTA
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
EZP-V80106LTA
EZP-V80106LTA
型号
EZP-V80106LTA
描述
CAP FILM 10UF 10% 800V RADIAL
数据表
EZP-V80106LTA.pdf
交付服务
EZP-V80106LTA
内容 *
    EZP-V80106LTA 规格
    SeriesEZPV
    RoHSRoHS
    Ratings-
    FeaturesLong Life, Low ESR
    Tolerance±10%
    Capacitance10 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsDC Link, DC Filtering
    Lead Spacing1.083" (27.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension1.220" L x 0.807" W (31.00mm x 20.50mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC-
    Voltage Rating - DC800V
    Height - Seated (Max)1.673" (42.50mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)11.5 mOhms