EZP-V1B805MTB
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
EZP-V1B805MTB
EZP-V1B805MTB
型号
EZP-V1B805MTB
描述
CAP FILM 8UF 10% 1100V RADIAL
数据表
EZP-V1B805MTB.pdf
交付服务
EZP-V1B805MTB
内容 *
    EZP-V1B805MTB 规格
    SeriesEZPV
    RoHSRoHS
    RatingsAEC-Q200
    FeaturesLong Life, Low ESR
    Tolerance±10%
    Capacitance8 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsAutomotive; DC Link, DC Filtering
    Lead Spacing1.476" (37.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial - 4 Leads
    Size / Dimension1.614" L x 0.866" W (41.00mm x 22.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC-
    Voltage Rating - DC1100V (1.1kV)
    Height - Seated (Max)1.457" (37.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)13.7 mOhms