EZP-Q38955MTA
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
EZP-Q38955MTA
EZP-Q38955MTA
型号
EZP-Q38955MTA
描述
CAP FILM 9.5UF 5% 380VAC RADIAL
数据表
EZP-Q38955MTA.pdf
交付服务
EZP-Q38955MTA
内容 *
    EZP-Q38955MTA 规格
    SeriesEZPQ
    RoHSRoHS
    Ratings-
    FeaturesLong Life, Low ESR
    Tolerance±5%
    Capacitance9.5 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing1.476" (37.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension1.614" L x 1.181" W (41.00mm x 30.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC380V
    Voltage Rating - DC-
    Height - Seated (Max)2.008" (51.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)11 mOhms