EZP-Q38805LTC
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
EZP-Q38805LTC
EZP-Q38805LTC
型号
EZP-Q38805LTC
描述
CAP FILM 8UF 5% 380VAC RADIAL
数据表
EZP-Q38805LTC.pdf
交付服务
EZP-Q38805LTC
内容 *
    EZP-Q38805LTC 规格
    FeaturesLong Life, Low ESR
    Tolerance±5%
    Capacitance8 µF
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing1.476" (37.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension1.634" L x 1.043" W (41.50mm x 26.50mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC380V
    Voltage Rating - DC-
    Height - Seated (Max)1.654" (42.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)6 mOhms