EZP-Q33905LTA
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
EZP-Q33905LTA
EZP-Q33905LTA
型号
EZP-Q33905LTA
品牌
Panasonic Electronic Components
描述
CAP FILM 9UF 5% 330VAC RADIAL
数据表
EZP-Q33905LTA.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
EZP-Q33905LTA
内容 *
    EZP-Q33905LTA 规格
    SeriesEZPQ
    RoHSRoHS
    Ratings-
    FeaturesLong Life, Low ESR
    Tolerance±5%
    Capacitance9 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing1.476" (37.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension1.634" L x 1.043" W (41.50mm x 26.50mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC330V
    Voltage Rating - DC-
    Height - Seated (Max)1.654" (42.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)10.6 mOhms