EZP-E80556MTA
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
EZP-E80556MTA
EZP-E80556MTA
型号
EZP-E80556MTA
描述
CAP FILM 55UF 10% 800VDC RADIAL
数据表
EZP-E80556MTA.pdf
交付服务
EZP-E80556MTA
内容 *
    EZP-E80556MTA 规格
    SeriesEZPE
    RoHSRoHS
    Ratings-
    FeaturesLow ESR
    Tolerance±10%
    Capacitance55 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsDC Link, DC Filtering
    Lead Spacing2.067" (52.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial - 4 Leads
    Size / Dimension2.264" L x 1.378" W (57.50mm x 35.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC-
    Voltage Rating - DC800V
    Height - Seated (Max)2.244" (57.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)5.9 mOhms