EZP-E50706MTA
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
EZP-E50706MTA
EZP-E50706MTA
型号
EZP-E50706MTA
描述
CAP FILM 70UF 10% 500VDC RADIAL
数据表
EZP-E50706MTA.pdf
交付服务
EZP-E50706MTA
内容 *
    EZP-E50706MTA 规格
    FeaturesLow ESR
    Tolerance±10%
    Capacitance70 µF
    ApplicationsDC Link, DC Filtering
    Lead Spacing2.067" (52.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial - 4 Leads
    Size / Dimension2.264" L x 1.181" W (57.50mm x 30.00mm)
    Voltage Rating - DC500V
    Height - Seated (Max)2.028" (51.50mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)6.5 mOhms