EZP-E50606MTA
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
EZP-E50606MTA
EZP-E50606MTA
型号
EZP-E50606MTA
品牌
Panasonic Electronic Components
描述
CAP FILM 60UF 10% 500VDC RADIAL
数据表
EZP-E50606MTA.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
EZP-E50606MTA
内容 *
    EZP-E50606MTA 规格
    SeriesEZPE
    RoHSRoHS
    Ratings-
    FeaturesLow ESR
    Tolerance±10%
    Capacitance60 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsDC Link, DC Filtering
    Lead Spacing1.476" (37.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial - 4 Leads
    Size / Dimension1.634" L x 1.181" W (41.50mm x 30.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC-
    Voltage Rating - DC500V
    Height - Seated (Max)2.028" (51.50mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)3.9 mOhms