EZP-E1D256MTA
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
EZP-E1D256MTA
EZP-E1D256MTA
型号
EZP-E1D256MTA
品牌
Panasonic Electronic Components
描述
CAP FILM 25UF 10% 1.3KVDC RADIAL
数据表
EZP-E1D256MTA.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
EZP-E1D256MTA
内容 *
    EZP-E1D256MTA 规格
    SeriesEZPE
    RoHSRoHS
    Ratings-
    FeaturesLow ESR
    Tolerance±10%
    Capacitance25 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsDC Link, DC Filtering
    Lead Spacing2.067" (52.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial - 4 Leads
    Size / Dimension2.264" L x 1.378" W (57.50mm x 35.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC-
    Voltage Rating - DC1300V (1.3kV)
    Height - Seated (Max)2.224" (56.50mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)8.5 mOhms