ECW-U4683V17
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
ECW-U4683V17
ECW-U4683V17
型号
ECW-U4683V17
描述
CAP FILM 0.068UF 5% 400VDC 2825
数据表
ECW-U4683V17.pdf
交付服务
ECW-U4683V17
内容 *
    ECW-U4683V17 规格
    SeriesECW-UC(V17)
    Features-
    Tolerance±5%
    Capacitance0.068 µF
    Part StatusActive
    TerminationSolder Pads
    ApplicationsDC Link, DC Filtering
    Lead Spacing-
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case2825 (7163 Metric)
    Size / Dimension0.280" L x 0.248" W (7.10mm x 6.30mm)
    Dielectric MaterialPolyester, Polyethylene Naphthalate (PEN), Metallized - Stacked
    Voltage Rating - AC157V
    Voltage Rating - DC400V
    Height - Seated (Max)0.189" (4.80mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 85°C