ECW-HC3F822JD
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
ECW-HC3F822JD
ECW-HC3F822JD
型号
ECW-HC3F822JD
描述
CAP FILM 8200PF 5% 3KVDC RADIAL
数据表
ECW-HC3F822JD.pdf
交付服务
ECW-HC3F822JD
内容 *
    ECW-HC3F822JD 规格
    SeriesECW-H(C)
    Features-
    Tolerance±5%
    Capacitance8200 pF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.886" (22.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension1.016" L x 0.295" W (25.80mm x 7.50mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC1060V (1.06kV)
    Voltage Rating - DC3000V (3kV)
    Height - Seated (Max)0.602" (15.30mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C