ECW-HC3B114JA
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
ECW-HC3B114JA
ECW-HC3B114JA
型号
ECW-HC3B114JA
描述
CAP FILM 0.11UF 5% 1.25KVDC RAD
数据表
ECW-HC3B114JA.pdf
交付服务
ECW-HC3B114JA
内容 *
    ECW-HC3B114JA 规格
    SeriesECW-H(C)
    Features-
    Tolerance±5%
    Capacitance0.11 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.689" (17.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.815" L x 0.559" W (20.70mm x 14.20mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC450V
    Voltage Rating - DC1250V (1.25kV)
    Height - Seated (Max)0.898" (22.80mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C