ECW-HA3C393J
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
ECW-HA3C393J
ECW-HA3C393J
型号
ECW-HA3C393J
描述
CAP FILM 0.039UF 5% 1.6KVDC RAD
数据表
ECW-HA3C393J.pdf
交付服务
ECW-HA3C393J
内容 *
    ECW-HA3C393J 规格
    SeriesECW-H(A)
    Features-
    Tolerance±5%
    Capacitance0.039 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsHigh Frequency, Switching
    Lead Spacing0.689" (17.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.811" L x 0.476" W (20.60mm x 12.10mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC700V
    Voltage Rating - DC1600V (1.6kV)
    Height - Seated (Max)0.709" (18.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C