ECW-H6214HCC
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
ECW-H6214HCC
ECW-H6214HCC
型号
ECW-H6214HCC
描述
CAP FILM 0.21UF 3% 630VDC RADIAL
数据表
ECW-H6214HCC.pdf
交付服务
ECW-H6214HCC
内容 *
    ECW-H6214HCC 规格
    SeriesECW-H(C)
    Features-
    Tolerance±3%
    Capacitance0.21 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.689" (17.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.815" L x 0.488" W (20.70mm x 12.40mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC223V
    Voltage Rating - DC630V
    Height - Seated (Max)0.736" (18.70mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C