ECW-H16393JV
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
ECW-H16393JV
ECW-H16393JV
型号
ECW-H16393JV
描述
CAP FILM 0.039UF 5% 1.6KVDC RAD
数据表
ECW-H16393JV.pdf
交付服务
ECW-H16393JV
内容 *
    ECW-H16393JV 规格
    SeriesECW-H(V)
    Features-
    Tolerance±5%
    Capacitance0.039 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsHigh Frequency, Switching
    Lead Spacing0.984" (25.00mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension1.102" L x 0.531" W (28.00mm x 13.50mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC424V
    Voltage Rating - DC1600V (1.6kV)
    Height - Seated (Max)0.925" (23.50mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C