ECW-H12683JV
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
ECW-H12683JV
ECW-H12683JV
型号
ECW-H12683JV
描述
CAP FILM 0.068UF 5% 1.25KVDC RAD
数据表
ECW-H12683JV.pdf
交付服务
ECW-H12683JV
内容 *
    ECW-H12683JV 规格
    Features-
    Tolerance±5%
    Capacitance0.068 µF
    Lead Spacing0.984" (25.00mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension1.102" L x 0.492" W (28.00mm x 12.50mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC354V
    Voltage Rating - DC1250V (1.25kV)
    Height - Seated (Max)0.906" (23.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C