ECW-H12104JV
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
ECW-H12104JV
ECW-H12104JV
型号
ECW-H12104JV
品牌
Panasonic Electronic Components
描述
CAP FILM 0.1UF 5% 1.25KVDC RAD
数据表
ECW-H12104JV.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
ECW-H12104JV
内容 *
    ECW-H12104JV 规格
    SeriesECW-H(V)
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±5%
    Capacitance0.1 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsHigh Frequency, Switching
    Lead Spacing0.984" (25.00mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension1.102" L x 0.610" W (28.00mm x 15.50mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC354V
    Voltage Rating - DC1250V (1.25kV)
    Height - Seated (Max)1.004" (25.50mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C