ECW-FG2J305PA
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
ECW-FG2J305PA
ECW-FG2J305PA
型号
ECW-FG2J305PA
描述
CAP FILM 3UF 5% 630VDC RADIAL
数据表
ECW-FG2J305PA.pdf
交付服务
ECW-FG2J305PA
内容 *
    ECW-FG2J305PA 规格
    FeaturesHigh Temperature
    Tolerance±5%
    Capacitance3 µF
    Lead Spacing0.886" (22.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension1.063" L x 0.689" W (27.00mm x 17.50mm)
    Voltage Rating - DC630V
    Height - Seated (Max)1.063" (27.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 110°C