ECW-FG2J305JA
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
ECW-FG2J305JA
ECW-FG2J305JA
型号
ECW-FG2J305JA
描述
CAP FILM 3UF 5% 630VDC RADIAL
数据表
ECW-FG2J305JA.pdf
交付服务
ECW-FG2J305JA
内容 *
    ECW-FG2J305JA 规格
    FeaturesHigh Temperature
    Tolerance±5%
    Capacitance3 µF
    Lead Spacing1.083" (27.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension1.240" L x 0.531" W (31.50mm x 13.50mm)
    Voltage Rating - DC630V
    Height - Seated (Max)1.142" (29.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 110°C