ECW-FG2J225Q1
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
ECW-FG2J225Q1
ECW-FG2J225Q1
型号
ECW-FG2J225Q1
描述
CAP FILM 2.2UF 10% 630VDC RADIAL
数据表
ECW-FG2J225Q1.pdf
交付服务
ECW-FG2J225Q1
内容 *
    ECW-FG2J225Q1 规格
    FeaturesHigh Temperature
    Tolerance±10%
    Capacitance2.2 µF
    Lead Spacing0.886" (22.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension1.063" L x 0.610" W (27.00mm x 15.50mm)
    Voltage Rating - DC630V
    Height - Seated (Max)0.965" (24.50mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 110°C