ECW-FG2J155Q1
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
ECW-FG2J155Q1
ECW-FG2J155Q1
型号
ECW-FG2J155Q1
描述
CAP FILM 1.5UF 10% 630VDC RADIAL
数据表
ECW-FG2J155Q1.pdf
交付服务
ECW-FG2J155Q1
内容 *
    ECW-FG2J155Q1 规格
    FeaturesHigh Temperature
    Tolerance±10%
    Capacitance1.5 µF
    Lead Spacing0.886" (22.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension1.063" L x 0.472" W (27.00mm x 12.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC141V
    Voltage Rating - DC630V
    Height - Seated (Max)0.846" (21.50mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 110°C