ECW-FG2J105JA
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
ECW-FG2J105JA
ECW-FG2J105JA
型号
ECW-FG2J105JA
描述
CAP FILM 1UF 5% 630VDC RADIAL
数据表
ECW-FG2J105JA.pdf
交付服务
ECW-FG2J105JA
内容 *
    ECW-FG2J105JA 规格
    FeaturesHigh Temperature
    Tolerance±5%
    Capacitance1 µF
    Lead Spacing1.083" (27.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension1.240" L x 0.374" W (31.50mm x 9.50mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC141V
    Voltage Rating - DC630V
    Height - Seated (Max)0.728" (18.50mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 110°C