ECW-FG1B405JA
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
ECW-FG1B405JA
ECW-FG1B405JA
型号
ECW-FG1B405JA
品牌
Panasonic Electronic Components
描述
CAP FILM 4UF 5% 1.1KVDC RADIAL
数据表
ECW-FG1B405JA.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
ECW-FG1B405JA
内容 *
    ECW-FG1B405JA 规格
    SeriesECWFG
    RoHSRoHS
    RatingsAEC-Q200
    FeaturesHigh Temperature
    Tolerance±5%
    Capacitance4 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsAutomotive; High Frequency, Switching
    Lead Spacing1.083" (27.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension1.240" L x 0.689" W (31.50mm x 17.50mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC-
    Voltage Rating - DC1100V (1.1kV)
    Height - Seated (Max)1.299" (33.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 110°C