ECW-FG1B335JA
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
ECW-FG1B335JA
ECW-FG1B335JA
型号
ECW-FG1B335JA
品牌
Panasonic Electronic Components
描述
CAP FILM 3.3UF 5% 1.1KVDC RAD
数据表
ECW-FG1B335JA.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
ECW-FG1B335JA
内容 *
    ECW-FG1B335JA 规格
    SeriesECWFG
    RoHSRoHS
    RatingsAEC-Q200
    FeaturesHigh Temperature
    Tolerance±5%
    Capacitance3.3 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsAutomotive; High Frequency, Switching
    Lead Spacing1.083" (27.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension1.240" L x 0.630" W (31.50mm x 16.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC-
    Voltage Rating - DC1100V (1.1kV)
    Height - Seated (Max)1.181" (30.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 110°C