ECW-FE2W224QD
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
ECW-FE2W224QD
ECW-FE2W224QD
型号
ECW-FE2W224QD
品牌
Panasonic Electronic Components
描述
CAP FILM 0.22UF 10% 450VDC RAD
数据表
ECW-FE2W224QD.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
ECW-FE2W224QD
内容 *
    ECW-FE2W224QD 规格
    SeriesECWFE
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±10%
    Capacitance0.22 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsEMI, RFI Suppression; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT
    Lead Spacing0.591" (15.00mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.689" L x 0.197" W (17.50mm x 5.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC84V
    Voltage Rating - DC450V
    Height - Seated (Max)0.433" (11.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C