ECW-FE2W104PD
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
ECW-FE2W104PD
ECW-FE2W104PD
型号
ECW-FE2W104PD
描述
CAP FILM 0.1UF 5% 450VDC RADIAL
数据表
ECW-FE2W104PD.pdf
交付服务
ECW-FE2W104PD
内容 *
    ECW-FE2W104PD 规格
    Features-
    Tolerance±5%
    Capacitance0.1 µF
    Lead Spacing0.591" (15.00mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.689" L x 0.197" W (17.50mm x 5.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC84V
    Voltage Rating - DC450V
    Height - Seated (Max)0.433" (11.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C