ECW-FE2J684K
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
ECW-FE2J684K
ECW-FE2J684K
型号
ECW-FE2J684K
描述
CAP FILM 0.68UF 10% 630VDC RAD
数据表
ECW-FE2J684K.pdf
交付服务
ECW-FE2J684K
内容 *
    ECW-FE2J684K 规格
    Features-
    Tolerance±10%
    Capacitance0.68 µF
    Lead Spacing0.591" (15.00mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.689" L x 0.433" W (17.50mm x 11.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC141V
    Voltage Rating - DC630V
    Height - Seated (Max)0.433" (11.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C