ECW-FE2J104J
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
ECW-FE2J104J
ECW-FE2J104J
型号
ECW-FE2J104J
品牌
Panasonic Electronic Components
描述
CAP FILM 0.1UF 5% 630VDC RADIAL
数据表
ECW-FE2J104J.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
ECW-FE2J104J
内容 *
    ECW-FE2J104J 规格
    SeriesECWFE
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±5%
    Capacitance0.1 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsEMI, RFI Suppression; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT
    Lead Spacing0.591" (15.00mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.689" L x 0.197" W (17.50mm x 5.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC141V
    Voltage Rating - DC630V
    Height - Seated (Max)0.413" (10.50mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C