ECW-FD2W824K
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
ECW-FD2W824K
ECW-FD2W824K
型号
ECW-FD2W824K
描述
CAP FILM 0.82UF 10% 450VDC RAD
数据表
ECW-FD2W824K.pdf
交付服务
ECW-FD2W824K
内容 *
    ECW-FD2W824K 规格
    Features-
    Tolerance±10%
    Capacitance0.82 µF
    Lead Spacing0.591" (15.00mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.689" L x 0.283" W (17.50mm x 7.20mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC84V
    Voltage Rating - DC450V
    Height - Seated (Max)0.409" (10.40mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 110°C