ECW-FD2W564KB
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
ECW-FD2W564KB
ECW-FD2W564KB
型号
ECW-FD2W564KB
描述
CAP FILM 0.56UF 10% 450VDC RAD
数据表
ECW-FD2W564KB.pdf
交付服务
ECW-FD2W564KB
内容 *
    ECW-FD2W564KB 规格
    Features-
    Tolerance±10%
    Capacitance0.56 µF
    Lead Spacing0.295" (7.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.689" L x 0.244" W (17.50mm x 6.20mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC84V
    Voltage Rating - DC450V
    Height - Seated (Max)0.567" (14.40mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 110°C