ECW-FD2W274JB
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
ECW-FD2W274JB
ECW-FD2W274JB
型号
ECW-FD2W274JB
描述
CAP FILM 0.27UF 5% 450VDC RADIAL
数据表
ECW-FD2W274JB.pdf
交付服务
ECW-FD2W274JB
内容 *
    ECW-FD2W274JB 规格
    Features-
    Tolerance±5%
    Capacitance0.27 µF
    Lead Spacing0.295" (7.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.496" L x 0.209" W (12.60mm x 5.30mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC84V
    Voltage Rating - DC450V
    Height - Seated (Max)0.591" (15.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 110°C