ECW-FD2J824K
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
ECW-FD2J824K
ECW-FD2J824K
型号
ECW-FD2J824K
品牌
Panasonic Electronic Components
描述
CAP FILM 0.82UF 10% 630VDC RAD
数据表
ECW-FD2J824K.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
ECW-FD2J824K
内容 *
    ECW-FD2J824K 规格
    SeriesECW-F(D)
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±10%
    Capacitance0.82 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsEMI, RFI Suppression; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT
    Lead Spacing0.591" (15.00mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.701" L x 0.402" W (17.80mm x 10.20mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC141V
    Voltage Rating - DC630V
    Height - Seated (Max)0.654" (16.60mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C