ECW-FD2J394J
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
ECW-FD2J394J
ECW-FD2J394J
型号
ECW-FD2J394J
描述
CAP FILM 0.39UF 5% 630VDC RADIAL
数据表
ECW-FD2J394J.pdf
交付服务
ECW-FD2J394J
内容 *
    ECW-FD2J394J 规格
    Features-
    Tolerance±5%
    Capacitance0.39 µF
    Lead Spacing0.591" (15.00mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.701" L x 0.280" W (17.80mm x 7.10mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC141V
    Voltage Rating - DC630V
    Height - Seated (Max)0.532" (13.50mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C