ECW-FD2J275K
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
ECW-FD2J275K
ECW-FD2J275K
型号
ECW-FD2J275K
描述
CAP FILM 2.7UF 10% 630VDC RADIAL
数据表
ECW-FD2J275K.pdf
交付服务
ECW-FD2J275K
内容 *
    ECW-FD2J275K 规格
    Features-
    Tolerance±10%
    Capacitance2.7 µF
    Lead Spacing-
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension-
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC141V
    Voltage Rating - DC630V
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C