ECW-FD2J273JB
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
ECW-FD2J273JB
ECW-FD2J273JB
型号
ECW-FD2J273JB
描述
CAP FILM 0.027UF 5% 630VDC RAD
数据表
ECW-FD2J273JB.pdf
交付服务
ECW-FD2J273JB
内容 *
    ECW-FD2J273JB 规格
    Features-
    Tolerance±5%
    Capacitance0.027 µF
    Lead Spacing0.295" (7.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.496" L x 0.272" W (12.60mm x 6.90mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC-
    Voltage Rating - DC630V
    Height - Seated (Max)0.390" (9.90mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C