ECW-FD2J185K
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
ECW-FD2J185K
ECW-FD2J185K
型号
ECW-FD2J185K
描述
CAP FILM 1.8UF 10% 630VDC RADIAL
数据表
ECW-FD2J185K.pdf
交付服务
ECW-FD2J185K
内容 *
    ECW-FD2J185K 规格
    Features-
    Tolerance±10%
    Capacitance1.8 µF
    Lead Spacing0.886" (22.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.996" L x 0.441" W (25.30mm x 11.20mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC141V
    Voltage Rating - DC630V
    Height - Seated (Max)0.709" (18.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C