ECW-FD2J184KQ
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
ECW-FD2J184KQ
ECW-FD2J184KQ
型号
ECW-FD2J184KQ
描述
CAP FILM 0.18UF 10% 630VDC RAD
数据表
ECW-FD2J184KQ.pdf
交付服务
ECW-FD2J184KQ
内容 *
    ECW-FD2J184KQ 规格
    Features-
    Tolerance±10%
    Capacitance0.18 µF
    Lead Spacing0.394" (10.00mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.496" L x 0.291" W (12.60mm x 7.40mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC141V
    Voltage Rating - DC630V
    Height - Seated (Max)0.618" (15.70mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C