ECW-FD2J153KB
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
ECW-FD2J153KB
ECW-FD2J153KB
型号
ECW-FD2J153KB
描述
CAP FILM 0.015UF 10% 630VDC RAD
数据表
ECW-FD2J153KB.pdf
交付服务
ECW-FD2J153KB
内容 *
    ECW-FD2J153KB 规格
    Features-
    Tolerance±10%
    Capacitance0.015 µF
    Lead Spacing0.295" (7.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.496" L x 0.220" W (12.60mm x 5.60mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC-
    Voltage Rating - DC630V
    Height - Seated (Max)0.339" (8.60mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C