ECW-FA2J125J
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
ECW-FA2J125J
ECW-FA2J125J
型号
ECW-FA2J125J
品牌
Panasonic Electronic Components
描述
CAP FILM 1.2UF 5% 630VDC RADIAL
数据表
ECW-FA2J125J.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
ECW-FA2J125J
内容 *
    ECW-FA2J125J 规格
    SeriesECW-F(A)
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±5%
    Capacitance1.2 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsHigh Frequency, Switching
    Lead Spacing0.886" (22.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension1.024" L x 0.476" W (26.00mm x 12.10mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC141V
    Voltage Rating - DC630V
    Height - Seated (Max)0.677" (17.20mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C