ECW-F6683HL
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
ECW-F6683HL
ECW-F6683HL
型号
ECW-F6683HL
描述
CAP FILM 0.068UF 3% 630VDC RAD
数据表
ECW-F6683HL.pdf
交付服务
ECW-F6683HL
内容 *
    ECW-F6683HL 规格
    Features-
    Tolerance±3%
    Capacitance0.068 µF
    Lead Spacing0.492" (12.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.610" L x 0.291" W (15.50mm x 7.40mm)
    Voltage Rating - DC630V
    Height - Seated (Max)0.524" (13.30mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C