ECW-F6363HL
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
ECW-F6363HL
ECW-F6363HL
型号
ECW-F6363HL
描述
CAP FILM 0.036UF 3% 630VDC RAD
数据表
ECW-F6363HL.pdf
交付服务
ECW-F6363HL
内容 *
    ECW-F6363HL 规格
    Features-
    Tolerance±3%
    Capacitance0.036 µF
    Lead Spacing0.394" (10.00mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.512" L x 0.287" W (13.00mm x 7.30mm)
    Voltage Rating - DC630V
    Height - Seated (Max)0.461" (11.70mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C