ECW-F6123HL
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
ECW-F6123HL
ECW-F6123HL
型号
ECW-F6123HL
品牌
Panasonic Electronic Components
描述
CAP FILM 0.012UF 3% 630VDC RAD
数据表
ECW-F6123HL.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
ECW-F6123HL
内容 *
    ECW-F6123HL 规格
    SeriesECW-F(L)
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±3%
    Capacitance0.012 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsHigh Frequency, Switching
    Lead Spacing0.394" (10.00mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.492" L x 0.217" W (12.50mm x 5.50mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC223V
    Voltage Rating - DC630V
    Height - Seated (Max)0.386" (9.80mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C