ECW-F4683JB
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
ECW-F4683JB
ECW-F4683JB
型号
ECW-F4683JB
描述
CAP FILM 0.068UF 5% 400VDC RAD
数据表
ECW-F4683JB.pdf
交付服务
ECW-F4683JB
内容 *
    ECW-F4683JB 规格
    SeriesECW-F(B)
    Features-
    Tolerance±5%
    Capacitance0.068 µF
    Lead Spacing0.591" (15.00mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.709" L x 0.256" W (18.00mm x 6.50mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC200V
    Voltage Rating - DC400V
    Height - Seated (Max)0.571" (14.50mm)
    Operating Temperature-25°C ~ 85°C