ECW-F4623HL
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
ECW-F4623HL
ECW-F4623HL
型号
ECW-F4623HL
描述
CAP FILM 0.062UF 3% 400VDC RAD
数据表
ECW-F4623HL.pdf
交付服务
ECW-F4623HL
内容 *
    ECW-F4623HL 规格
    SeriesECW-F(L)
    Features-
    Tolerance±3%
    Capacitance0.062 µF
    Lead Spacing0.394" (10.00mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.512" L x 0.268" W (13.00mm x 6.80mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC141V
    Voltage Rating - DC400V
    Height - Seated (Max)0.437" (11.10mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C