ECW-F4563HL
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
ECW-F4563HL
ECW-F4563HL
型号
ECW-F4563HL
描述
CAP FILM 0.056UF 3% 400VDC RAD
数据表
ECW-F4563HL.pdf
交付服务
ECW-F4563HL
内容 *
    ECW-F4563HL 规格
    SeriesECW-F(L)
    Features-
    Tolerance±3%
    Capacitance0.056 µF
    Lead Spacing0.394" (10.00mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.492" L x 0.260" W (12.50mm x 6.60mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC141V
    Voltage Rating - DC400V
    Height - Seated (Max)0.429" (10.90mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C