ECW-F4474JB
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
ECW-F4474JB
ECW-F4474JB
型号
ECW-F4474JB
描述
CAP FILM 0.47UF 5% 400VDC RADIAL
数据表
ECW-F4474JB.pdf
交付服务
ECW-F4474JB
内容 *
    ECW-F4474JB 规格
    SeriesECW-F(B)
    Features-
    Tolerance±5%
    Capacitance0.47 µF
    Lead Spacing0.787" (20.00mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.906" L x 0.571" W (23.00mm x 14.50mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC200V
    Voltage Rating - DC400V
    Height - Seated (Max)0.906" (23.00mm)
    Operating Temperature-25°C ~ 85°C