ECW-F4394JL
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
ECW-F4394JL
ECW-F4394JL
型号
ECW-F4394JL
描述
CAP FILM 0.39UF 5% 400VDC RADIAL
数据表
ECW-F4394JL.pdf
交付服务
ECW-F4394JL
内容 *
    ECW-F4394JL 规格
    SeriesECW-F(L)
    Features-
    Tolerance±5%
    Capacitance0.39 µF
    Lead Spacing0.591" (15.00mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.709" L x 0.406" W (18.00mm x 10.30mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC141V
    Voltage Rating - DC400V
    Height - Seated (Max)0.654" (16.60mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C